Markalı Konut Ne Demektir

Bursa Marka Konut Projeleri 07.05.2019

Markalı Konut Ne Demektir?

Markalı konut, inşaat projeleri konusunda deneyimli ve bilinen şirketler tarafından yapılan ve emsallerinden daha kısa sürede prim yapan konutlara verilen isimdir. Ev satın almaya karar vermek ve ihtiyaçlara uygun konuta karar vermek zorlu bir süreçtir. Bu sebeple satın alma aşamasından başlayarak titiz bir araştırma yapmak gereklidir.

Milyarlarca lira tutarındaki evlerin birçoğunun kredi kullanılarak alındığı düşünüldüğünde, alınacak konutun prim yapacak özelliklere sahip olması ve ödediğiniz faiz oranlarını karşılar nitelikte olması önemlidir. Konut şahsi kullanım için alınacaksa sosyal yaşamın gereklerine uygun bir konumda olmasına özen gösterilmeli, işyeri, okul, alışveriş merkezlerine yakın konumda olan konutlar tercih edilmelidir. Gerek yatırım amacıyla gerekse ikamet etme amacıyla konut alma aşamasındaysanız, bazı unsurları gözden geçirerek karar vermelisiniz.

Konut Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alacağınız konutlar uzun yıllar ailenizin yaşam gereksinimlerini sağlayacak ve yuva özelliklerini taşıyacak bir yapıda olmalıdır. Konut almaya karar verdiğinizde bazı unsurları göz önüne almış ve değerlendirmelerinizi sağlıklı bir şekilde yapmış olmalısınız.

  • Gelişmeye açık bölgelerin incelenmesi,
  • Çevrenizdeki konutları baz alarak karşılaştırma yapılması,
  • Kredi oranları hakkında araştırma yapılması,
  • Markalı konutlarla diğer konutların mukayesesi .

Eğer hedefiniz düşük maliyetlerle yüksek gelir elde etmek ve yatırım yapmaksa, gelişmekte olan bölgelerde yapılan konutları ilk sıraya koymalısınız. Yapılan konutların hastane, ulaşım, üniversite alışveriş merkezlerine yakın bölgelerde olması durumunda kısa sürede prim yapacağı öngörülmelidir.

Konut almadan önce gerek çevrenizdeki, gerekse konut almayı düşündüğünüz bölgelerdeki ev kiralarını karşılaştırmak somut bir fikre sahip olmanızı sağlayacaktır. Satış fiyatı aylık kira bedeline bölünerek evinizin ne kadar sürede kendini amorti edebileceğini hesaplayabilir, yatırımınızın isabetli olmasını sağlayabilirsiniz. .

.

Konut kredisi almadan önce farklı bankaların vade ve faiz oranları hakkında bilgi sahibi olmanız, daha uygun koşullarda konut sahibi olmanıza imkân sağlayabilir. Konutlarınızın borç ödeme süresince ödenecek faiz oranları, alacağınız konutun yapacağı primle doğru orantılı şekilde olmasına dikkat etmeniz gerekir. .

Markalı konut, inşaat projeleri konusunda deneyimli ve bilinen şirketler tarafından yapılan ve emsallerinden daha kısa sürede prim yapan konutlara verilen isimdir.

Tüm unsurların en önemlisi markalı konut almanın sağlayacağı avantajları düşünerek konut tercihinde bulunmaktır. Markalı konutlar inşaat sektöründe kendisini kanıtlamış, yaptığı yerleşim alanlarıyla insanların güvenini kazanmış şirketler tarafından yapılmaktadır.

Markalı konutlar mesleğinde zirve yapmış mimarların, modern mimarinin en iyi örneklerini sergilediği eserler olup, kısa sürede yüksek prim sağlama avantajı sunar. Bilinir firmaların ürettiği evlerin bir diğer avantajı da, kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmış olmaları sebebiyle, her türlü dış etkene ve doğal afetlere dayanıklı yapıda olmalarıdır.

PROJELERİMİZ